В периода от 2 до 6 декември 2024 г. екип на Катедра "Мениджмънт и социални дейности" при Факултет "Бизнес и мениджмънт" на Русенски Университет "Ангел Кънчев" бе домакин на обучителен семинар на тема "Коригиране на дизайна на образователни материали за зелени умения" по проект Educate4Green-2022-1-RO01-KA220-HED-000085618.
В обучението се включиха екипи от България (Русенски Университет "Ангел Кънчев"), Румъния (NATIONAL UNIVERSITY OF SCIENCE AND TECHNOLOGY POLITEHNICA BUCHAREST; EUROTRAINING SOLUTION), Полша (Lodz University of Technology) и Италия (INFOR ELEA). В рамките на първите два дни домакини и гости участваха съвместно в задълбочени лекционни срещи, които ще предоставят възможност на участниците в проекта да използват споделеното ново знание и идентифицирани добри практики в обучението на студенти в принципите на устойчивостта и зелената и кръгова икономика. Лекционната част бе последвана от среща с представители на бизнеса, както и със запознаване с най-новите методи и технологии за повишаване на компетентностите на студентите от Русенски университет, които предлагат Университетския научно-изследователски комплекс (УНИКОМП) и Центърът за върхови постижения към университета.
На 4 декември екипът посети базата на FAAC България в гр. Тутракан. Компанията предлага пълна гама от цялостни решения на системи за управление на паркинги, автоматизация на индустриални, радиални, плъзгащи и гаражни врати, автоматични бариери, турникети и боларди, което я превръща в лидер в производството и предлагането на надеждни решения за управление достъпа до обществени пространства, зони за бизнес, индустриални паркове, пътища и магистрали. Домакините, представлявани от Светлана Стефанова - CEO на FAAC България, Татяна Стоянова - Лийн специалист в компанията и възпитаник на факултет БМ по специалността "Бизнес мениджмънт", и Маринела Ганева - отговорник по дейностите, свързани с корпоративната социална отговорност (КСО), подробно запознаха своите гости с въведените добри практики и технологични процеси, които стимулират развитието на КСО и приложението на ESG стандартите в ръководните и производствени дейности на компанията.
Снимка източник: FAAC Bulgaria |
Снимка източник: FAAC Bulgaria |
На 5 декември партньорите по проекта посетиха лабораториите част от Русенски изследователски университет: "Интелигентни киберфизични системи и технологии за генериране и визуализация на пространствени обекти и процеси" с ръководител проф. д-р Георги Христов, представена от гл. ас. д-р Дияна Кинанева, и "Устойчива транспортна мобилност" с ръководител проф. д-р Иван Белоев, представена от декана на Транспортен факултет - доц. д-р Димитър Грозев. Гостите имаха възможността да разгледат и да тестват част от оборудваните лаборатории за 3D-проектиране и моделиране, свързани със системи за кинематично заснемане, за дигитализация и 3D-сканиране, за лазерно изрязване и гравиране, за добавена и смесена реалност.
В последния, заключителен ден от обучителния семинар, участниците в проекта Educate4Green бяха посрещнати от ръководството на Husqvarna Ruse, част от шведската Група Хускварна. Изпълнителният директор на компанията Уве Кьолер, заедно с производствения мениджър Кристиян Иванов - също възпитаник на РУ "Ангел Кънчев", подробно запознаха гостите с историята и производствените мощности на Husqvarna Ruse. Последните включват производство на лека трамбоваща техника, техника за обработка на бетон, резачки и машини за шлайфане на бетонни повърхности, както и диамантени дискове за рязане на бетон и строителни материали. Г-н Кьолер сподели за предизвикателствата и предимствата пред стартиране и развиване на бизнес в района на гр. Русе, като подчерта важността на Русенски университет "Ангел Кънчев" и подготвяните от него кадри за успеха и конкурентоспособността на компанията Husqvarna Ruse.
Снимка източник: Husqvarna Ruse |
Дейностите по проекта Educate4Green се извършват и координират от доц. д-р Ирина Костадинова (ръководител екип), проф. дн Диана Антонова и доц. д-р Свилен Кунев.
✉ За контакт и повече информация: доц. д-р Ирина Костадинова, ikostadinova@uni-ruse.bg
Няма коментари:
Публикуване на коментар